Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Temsilci Dr. Pavel Ursu’nun Derneğimize Who adına yapmış olduğu yapmış olduğu resmi davet üzerine 15.12.2017 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezinde DSÖ ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin birlikte düzenlediği “Çocukluk Çağı Obezitesinin Önlenmesi, Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğu” sempozyumu açılış oturumu gerçekleştirilmiştir. Sempozyuma Dernek Yönetim Kurulumuz adına Dernek Başkanımız Prof. Dr. Muhittin Tayfur ve Genel Sekretemiz Dyt. Duygu ÜNAL katılım sağlamıştır.

Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sempozyuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, WHO Türkiye Temsilcisi Dr. Pavel Ursu, Birleşmiş Miletler Türkiye Kuruluşlarında Gıda Tarım Örgütü (FAO), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu( UNFPA), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), BM Gönülleri(UNV), BM Kadın Birimi (UN Women), Dünya Bankası temsilcileri katılım sağlarken. Bakanlıklardan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mili Eğitim Bakanlığı temsilcileri de katılarak çocukluk çağı obezitesindeki kurumlara düşen sorumluluklar paylaşılmıştır.

Derneğimiz Sayın Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, Müsteşar Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Elif GÜLER KAZANCI, Daire Başkanı Doç. Dr. Nazan YARDIMCI ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve DSÖ yetkilileri ile yapmış olduğu ikili görüşmelerde TDD olarak “Çocukluk Çağı Obezitesinin Önlenmesi” konusunda her türlü projeye destek olacaklarını ifade edilmiştir.

Sevgi ve Saygılarımızla
TDD YÖNETİM KURULU

#tdd#tddyk#birliktegucluyuz#